40 İğne Oyası Aparatı

40 iğne oyası aparatı eğilme bükülme olmadan yıllarca kullanabileceğiniz el yapımı bir aparattır. Satın almak istediğiniz boyutu seçebilir ve dilerseniz kırk iğne oyası aparatı‘ını set olarak satın alabilirsiniz. 5 cm, 7 cm, 8 cm ve 9 cm olmak üzere 4 boyut mevcuttur. Kırk iğne oyası aparatı 3’lü set ve 4’lü set olarak stoklarımızda mevcuttur. Apartlar ile ilgili daha fazla bilgi için sayfanın sonunda yer alan videoyu izleyerek bilgi alabilirsiniz.


40 iğne oyası aparatı sayesinde plastik kasnaklar artık rafa kaldırıldı. Daha önceden kullanılan plastik kasnaklar zamanla eğilip bükülüyor kullanılması mümkün olmuyordu. Hatta birçok kişi bunları düzeltebilmek için çekyat yatak gibi ağır eşyaların altına koyardı. Bu işlemde uğraştıran bir işlemdir.

Bizim kırk iğne aparatımız sayesinde bu sorunlar tamamen ortadan kalkıyor. Çeyiz buradan sitesi olarak aparat üretimlerimizde kalite ve müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

40 İğne Oyası Aparatı Neden Tercih Edilmelidir?

Müşterilerimiz kırk iğne oyası aparatını uzun yıllar kullanabilir. 40 iğne oyası aparatı sayesinde sürekli olarak toplu iğne almak zorunda kalmazsınız. Çeyiz buradan sitesi olarak müşterilerimiz için hem ekonomik hem de pratik olabilmesi için özenle hazırlandı. Birçok kişi tarafından kullanılan iğne oyası aparatları herkes tarafından sevilerek kullanılıyor.

Eğilip bükülmeden uzun yıllar kullanılabilen bu aparatlar müşterilerimizin işleri için vazgeçilmez konumdadır.

Binlerce müşterimiz bu aparatlar sayesinde birçok motif çıkarıp gerek evde kullanımları için gerekse kendilerine kazanç sağlamak için iğne oyası işlerini yapıyor. Biz 40 iğne oyası aparatı ile satışını yaptığımız iğne oyası takımları bir yana yeni girişimci kadınlarımızın da kendileri için oyalar üretmesini istiyoruz.

Kırk İğne Oyası Aparatı Boyutları Ve Setleri

​​​​40 iğne oyası aparatı dört boyuta ayrılıyor. Bunlar beş cm, yedi cm, sekiz cm ve son olarak dokuz cm olur. Ayrıca set olarak alımlarda indirimler yapılır. Set olarak satılmakta olan 40 iğne oyası aparatları dörtlü setler veya üçlü setler olarak satılıyor. Kırk iğne oyası aparatları set olarak kullanıldığında çok daha kaliteli ürünler ortaya çıkıyor.

40 İğne Aparatı İle Neler Yapılır?

 • 9 cm boyutunda olan 40 iğne aparatı ile çıkan motiften çarşaf takımları, pike takımları ve büyük masa örtüleri yapılmaktadır.
 • 8 cm olan aparat ile salon takımları ve yatak odak odası takımları yapılmaktadır.
 • 7 cm aparat ile havlu kenarları yapılmaktadır.
 • 5 cm iğne oyası aparatı ile mevlit örtüsü kenarları ve seccade, patik, kuran kabı, küçük mutfak havluları süslemelerinde ve daha birçok tasarımlarda kullanılmaktadır.
40 iğne oyası aparatı
Eğilme bükülme olmayan sağlam el yapımı 40 iğne oyası aparatı.

Kırk İğne Oyası Aparatı İle İğne Oyası Modeli Nasıl Yapılır?

Aşağıda maddeler ile kırk iğne oyası modelinin nasıl yapılacağı anlatıldı.

 • Öncelikle bir adet kırk iğne oyası aparatı ve bunların yanında toplu iğneler gerekiyor.
 • Kırk iğne aparatı ortasında bulunan delikten ip geçirilir. Ardından iğne başlığı sarılır.
 • Kısa kalan ip kutu arkasında olmalıdır.
 • Kısa ip bir iğneye geçirilir. Ardından onun karşısında ki renginde başı aynı işlemle sarılır.
 • En önemli nokta ise iplerin mutlaka tek bir hizada olmasıdır. Eğer aynı hizada olmaz ise bir iğne boşta kalır. Bu de modelin bozulmasına sebep olur.
 • Bu işlemler iki kez tekrarlanmalıdır.
 • İpleri sarma işlemi devam ederken çapraz yapılmaya özen gösterilmelidir.

İşlemler anlatım esnasında zor gibi gözüküyor olsa da el alışkanlığı kazanıldığında kolaylıkla yapılabilir.

40 İğne Oyası Aparatı Ve Toplu İğne Kutusu Karşılaştırması

Daha önceden kullanılan toplu iğne kutuları yerine neden 40 iğne aparatı tercih edilmesi gerektiği aşağıda maddeler halinde açıklanıyor:

 • Toplu iğne kutuları sade bir plastikten yapılmıştır. Kırk iğne oyası aparatı ise sert bir tabakadan yapılmıştır.
 • Kırk iğne oyası aparatı fabrika yapımı değildir. El yapımı olması onları daha değerli yapmaktadır.
 • Toplu iğne kutuları sürekli olarak eğilip bükülür. İğne oyası aparatları ise uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılır.
 • Kırk iğne oyası aparatı üretiminde özel bir kumaş kullanılır. Ayrıca eli yormayan ve çok yumuşak olan bir tutma yeri olur.
 • Kırk iğne oyası aparatı kullanımı toplu iğne kutusuna göre çok fazla kolaydır.
 • En önemli özelliklerinden bir tanesi de tek bir aparattan sınırsız motif çıkarma imkânı olmasıdır.
 • İğne oyası motiflerinin daha muntazam şekilde çıkmasını sağlar.

Kırk iğne oyası aparatı kullanan kişilerin bir daha toplu iğne kutusuna dönüş yapmadıkları biliniyor.

40 İğne Aparatı Nerede Satılır?

40 iğne oyası aparatı kişilerin bükülme ya da eğilme gibi sorunlar yaşamadan uzun zaman kullanabileceği el yapımı bir aparattır. 40 iğne aparatı nerede satılır sorusunun yanıtı olarak sizleri sayfamıza davet ediyoruz.

Sitemiz üzerinden ihtiyacınız olan boyuttaki aparatı seçebilirsiniz. Müşterilerimiz için eğer isterlerse kırk iğne oyası aparatlarını set hâlinde de satıyoruz. Satın alma konusunda doğru ve güvenilir adres neresidir 40 iğne aparatı nereden alınır diyorsanız sayfamızda yer alan aparatları inceleyebilir ve kapıda ödeme imkanı ile satın alabilirsiniz.

Kırk İğne Oyası Neden Önemlidir?

Eski zamanlarda yoğun olarak kullanılan el yapımı işler özellikle oyalar günümüzde tekrar canlanmış durumdadır. Ev dekorasyonu bir yana insanlar artık giyim ya da çanta gibi eşyalarda da el işi görmek istiyor.

Göz nuru olan bu ürünler kadınlar tarafından vazgeçilmez hâle geldi. Birçok kişi de bu yoğun isteği karşılamak için oya üretimi yapmaktadır. El işçiliği her gün önemi daha da arttırıyor. Biz çeyiz buradan sitesi olarak sizlere 40 iğne aparatı fiyatları konusunda en uygun ücretleri sunmaktayız. Pek çok oya çeşidi kırk iğne oyası aparatları sayesinde yeni tasarımlar olarak kullanıma geçiyor. Sizlerde kırk iğne oyası aparatı kullanarak el işçiliğini ortaya çıkarabilirsiniz.